پیامی که امروز رهبری دادند(اگه نخوندید تو این لینک هست قضیه بنزین و حقوق شهروندی ما) از نظر من قابل ارائه شدن به عنوان یک درس 3واحدی تو دانشگاه ها هست

تو این پیام شما مجموع اصول کارشناسی و دقیق مدیریت اعتراضات ها و مدیریت متعارض اوضاع + کنار مردم ایستادن شخص اول مملکت رو میتونید ببینید

یک مسئله ی اساسی تو اصول مدیریت هست که میگه اگه در مقابل اعتراض ناحق  و زیاده خواهی و اعتصاب و شورشکارکنان یا کارگران، شما به عنوان یک مدیر، نرمش نشون بدید، این اصل رو که با اعتصاب یا اعتراض میشه اوضاع رو تغییر داد، رو ثابت میکنید و دیگه نمیتونید وضعیت رو کنترل کنید، در مورد کشورداری هم همین اصل یه خورده شدیدتر وجود داره (که به خاطر اوضاع مملکت متن دقیق اون نظریه رو نمیگم!)

مورد دوم اینکه اگه مردم اعتراض به حقی داشتند و شما باعث اون نبودید باید حتما طرف مردم باشید تو این دوران مردم صرفا دو جهت بیشتر نمیبینند، یا طرف من هستی یا دشمن منی

مورد سوم اینکه اگه اتفاقی تو جایی از مملکت افتاد شما به عنوان مسئول(معنی دقیق مسئول یعنی کسی که مورد سوال واقع میشه) باید اگه به شما مربوط میشه واکنش نشون بدید و اگه اینکار رو نکنید یعنی یا خبر ندارید که تو مملکتت چی میگذره یا مستبد و دیکتاتور هستی که در هر دو صورت باید برکنار بشی

وضعیت الان جوری هست که اعتراض ها ناحق نیست ولی یک سری افراد دارند از این اوضاع سوءاستفاده میکنند و تو پست قبلی (دم خروس هایی که بیرون زد.) گفتم که با دلایل قطعی میگم که یک سری موج سواری هایی داره اتفاق میافته که یکی از ریشه هاش قطعا از طرف اون افریطه‌ی لندن نشین هست

تو پیام رهبری هم به نکته اول پست اینکه نسبت به اعتراض ناحق نباید نرمش نشون داد(مثلا تو پست قبل گفتم که برگردوندن قیمت بنزین اشتباه محض هست و اگه جایی کسی از مسئولین این رو مطرح کرد بدونید یا خائن هست یا جاهل و خیرخواه مردم و مملکت و حاکمیت نیست، مثل بعضی حرف هایی که از مجلسی ها زده شد) و هم اینکه خط خودشون رو از این تصمیم گیری که اتفاق افتاد جدا کردند و گفتند من تو این زمینه صاحب نظر نیستم و کارشناس ها این تصمیم رو گرفتند(برخی جریانات تصمیم داشتند این تصمیم رو به رهبری نسبت بدند و دولت رو به تطهیر کنند) و من طرف تصمیمی که گرفته شده هستم ولی باید جوری باشه که به مردم آسیب نرسه و حرکت خیلی قشنگی که از طرف سایت رهبری انجام شد منتشر شدن پیامی بود که در مورد صحبت های رهبری با رئیس جمهور در روز جمعه انجام شد که گفتند تا روز دوشنبه درآمدی که از این اتفاق میافته رو به حساب مردم بریزید(نقل به مضمون)

و یک سری ویژگی های دیگه این پیام داشت که نیاز هست قبلش خلاصه ای از چنتا کتاب رو بنویسم که الان حالش رو ندارم :/

اجالتا شما مستند تهران-دمشق رو ببینید که به شدت مناسب این وضعیت هست هم دورهمی با خونواده خوبه و هم یک سری چیزا بیشتر روشن میشه براتونمستند تهران دمشق

پ.ن:

تو وضعیتی که تو پست (چه خوبه دور همیم!) نوشتند، بیایید یک بازی درون وبلاگی راه بندازیم

حالا پیشنهادش با شما!

مافیا

جرات و حقیقت

یا هرچی که امکانش باشه تو بیان انجامش داد

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سوپر گوشت رضا ابراهیم جلالی آموزش تخصصی آمار و مدل معادلات ساختاری(SEM) هر چی کی بخوای Scott Perry المنتور لاور Stuart مُجمَل